La Bodega de Pinoso

La Bodega de Pinoso została założona w roku 1932 jako spółdzielnia winiarska, natomiast początki produkcji win w tej okolicy sięgają jeszcze czasów rzymskiego panowania na półwyspie iberyjskim.

Jednak dopiero początek XXI wieku był dla winiarni przełomowy, ponieważ właśnie wtedy podjęto decyzję o przeprowadzeniu głębokich zmian w winnicy, aby dzięki nim uzyskać wyższą jakość win.

PINOSO 2W roku 1997 winiarze z La Bodega de Pinoso zdecydowali się na absolutnie pionierski krok – jako pierwsi w całym regionie Valencji wprowadzili ekologiczną uprawę i produkcję win organicznych.

Dziś La Bodega de Pinoso jest synonimem jakości i czystości w produkcji winiarskiej. I podobnie jak kiedyś w XIX wieku na Wystawie Światowej w Paryżu, tak i dzisiaj jej wina cieszą się dużym uznaniem na całym Świecie, o czym świadczą regularnie uzyskiwane wyróżnienia i medale na najbardziej liczących się targach i wystawach win.

Wszystkie wina z winnicy Bodega de Pinoso, od młodego Vermador Tinto po potężne Vergel Seleccion, będą idealną propozycją dla Państwa klientów. Gwarantujemy!

« powrót