O nas

wina ekologiczne solvino

Na początku był samochód, pusty bagażnik, trochę gotówki w kieszeni i entuzjazm, a wszystko po to, by otworzyć sklep z winami, ale nie jakimikolwiek, tylko winami określanymi jako ekologiczne i organiczne.

Domyślaliśmy się, że wina, jakich szukamy najpewniej znajdziemy w małych winnicach.

Objechaliśmy północne Włochy, a później los pokierował nas kawałek dalej w kierunku południa, gdzie nawiązaliśmy pierwsze kontakty z ludźmi, którzy podobnie jak my, są entuzjastami czystych win.

Droga powrotna samochodem wypchanym pod sam dach i uginającym się od ciężaru win byłą długa i mozolna, ale zostaliśmy nagrodzeni pochwałami naszych przyjaciół, którzy byli – jakżeby inaczej – naszymi pierwszymi klientami. Po wielu wspólnych degustacjach, analizach i rozważaniach dużo nam do sprzedaży nie zostało. Dziś jest już trochę inaczej, ale w gruncie rzeczy tak wiele się nie zmieniło. Nasza praca nadal polega na poszukiwaniu wyjątkowych win, odwiedzaniu winiarzy i degustowaniu nowych win dla klientów oraz partnerów biznesowych.

luka winoDzisiaj utrzymujemy kontakty z winnicami i winiarzami we Włoszech, Francji, Austrii, Niemczech, Portugalii i ciągle nawiązujemy nowe. Wiele jeszcze przed nami, ale nasze przekonania i działania są ukierunkowane na jeden cel: czyste wina. Ta idea pozwoliła nam na rozwój naszej firmy i nawiązanie współpracy z szerokim gronem klientów, którzy regularnie do nas wracają.

Czyste wina to czysta przyjemność. Kiedy zostaną Państwo naszymi klientami?